Artykuł1

Oto podstrona: 4


Na ilu dietach byłeś? Dosłownie straciłem rachubę w ciągu 50 lat. Jest dieta z zupami wegetariańskimi, obserwatorzy wagi, dieta z detoksykacji cytrynowej, dieta z gotowanego jajka, dieta bananowa, Sure Slim, Jenny Craig, niekończące się diety shake'owe i czy wiesz, na wielu z nich schudłem, więc działają . Niektóre, na których byłem, nawet czułem się fantastycznie i dużo zdrowiej, niektóre nie tak dobrze, mam kołatanie serca, zawroty głowy, dudnienie brzucha, aby wspomnieć o kilku skutkach ubocznych.

Czasami ciężar spadał ze mnie, innym razem trwało to trochę dłużej, ale wyniki końcowe są zwykle takie same, waga spada powoli, a następnie wraca znacznie szybciej. Myślę, że z biegiem czasu dosłownie niszczysz swój metabolizm, ponieważ nie wie on, kiedy go nakarmisz, a kiedy będziesz głodować.

Myślę, że połowa problemu polega na tym, że kiedy jesteś w trybie dietetycznym, jesteś świadomy każdego drobiazgu, który wkładasz do ust, jesteś taki dobry, mówisz „nie” czekoladowym ciastkom, nie ma pizzy, nie będziesz napić się kieliszka wina lub latte, wtedy pewnego dnia coś się stanie, może staniesz się zestresowany lub nieszczęśliwy i nagle wszystkie pragnienia powrócą dziesięciokrotnie. Masz tylko jedno ciastko i w końcu zjadasz cały pakiet, zanim zdasz sobie z tego sprawę. Potem myślisz: „Byłem dzisiaj zły, równie dobrze mogę zjeść tę pizzę na obiad, a potem zacząć od nowa jutro”.

Jutro nadchodzi, a ty wciąż odczuwasz silną potrzebę „zakazanego jedzenia”, więc zaczyna się cykl.

Więc naprawdę nie sądzę, że dieta zadziała, jeśli musisz pozbawić się pokarmów, które naprawdę kochasz. Musisz mieć przysmaki i dziwne rzeczy, które ci się podobają, lub jeśli pójdziesz na kolację z przyjaciółmi, musisz być w stanie zjeść coś innego niż sałata i wypić kieliszek lub dwa wina z przyjaciółmi.

Życie jest naprawdę niesprawiedliwe, wszyscy chcemy być szczupli i wyglądać jak Elle MacPhearson (może nie wy, ludzie tam), ale chcemy też móc jeść to, co chcemy i kiedy chcemy - myślę, że po 50 latach w końcu mam wymyślić „dietę”, która będzie działać dla wszystkich i utrzyma wagę na zawsze.